O projektu

Projekt Zlatice je vyprodánZobrazit další projekty na Žižkově »

Vyhráli jsme!

V soutěži realitní projekt roku 2014, která probíhala od září 2014 jsme vyhráli 3 hlavní ocenění – Cenu veřejnosti, Cenu odborné poroty a Cenu architektů za Prahu 3. Jsme vděčni za náš úspěch a děkujeme zejména Vám – našim věrným klientům!

Projekt moderního rezidenčního bydlení Vítkov

Komorní projekt Byty Vítkov se nachází v samém centru Prahy a přináší unikátní příležitost bydlení v klidném prostředí na hranici jednoho z největších pražských parků Vítkov a zároveň využít přednosti bydlení přímo v centru velkoměsta. Projekt Vítkov se skládá ze 3 bytových domů s nadstandardními byty přímo v parku Vítkov v Praze 3, jenom 15 minut pěšky od Václavského náměstí.

Rezidenční projekt Vítkov

navrhovala progresivní architektonická skupina Free Architects.
design fasády pochází z kanceláře mnohonásobného vítěze architetkonickcých soutěží Ing. Arch MgA. Tomáš Legnera.
investorem je investiční fond RSJPE
Rezidenční projekt Vítkov nabízí soukromí, bezpečí a vysokou kvalitu moderního bydlení ve třech bytových domech s byty v dispozicích 1kk až 5kk. Všechny byty mají garážové parkovací stání a ke každému bytu je možné vybrat prostorný sklep.


Rezidence Zlatice park Vítkov je v Praze unikátním projektem, který spojuje moderní architekturu, blízkost přírody a centrum města. Nabízí rovnováhu mezi velkoměstem a přírodou. Projekt Rezidence Zlatice park Vítkov představuje objekt, který bezprostředně sousedí s jižní hranicí parku Vítkov, jenž se rozkládá na stejnojmenném vrchu na rozhraní Nového města, Žižkova a Karlína.

Architektonické řešení

Cílem architektů bylo vytvořit projekt, který reaguje na danou lokalitu a těží z její neobvyklé polohy na pomezí města a parku. Na jedné straně je město se svou jasně danou blokovou strukturou a pravidelností a na straně druhé je rozlehlý park, poskytující volnost a relaxaci.

Základní koncept objektu vychází z těchto dvou protipólů, které se v dané lokalitě potkávají. Část objektu otočená k městu (východ, západ a jih) je navržena jako slupka, která se podřizuje městu a jeho zásadám. Do této slupky je ze severu zasazena samotná hmota objektu, která je otevřená, barevná a reagující na přítomnost parku. Základní část objektu je navržena v kompaktní světle šedé barvě s jasně definovanými otvory pro okna a lodžie, které jsou umístěny v jednoduchém rastru.

Do této slupky je vsazena hmota, která je navržena v hravém barevném rytmu, s průběžnými lodžiemi nebo balkony podél celé severní fasády a terasami v ustupujících podlažích. Barevný rastr je doplněn velkými okny. Fasáda bude mít řešené zastínění proti slunci na jižní, západní a východní straně (ustupující podlaží) a proti pohledu z parku na straně severní.

Podloubí je navrženo s celoplošnou grafikou na stěnách a výraznými světly, zdůrazňujícími koncept i za umělého osvětlení.

Severní, poměrně dlouhá strana objektu je pak rozčleněna různou barevností fasády a dělí ji na tři samostatné části (domovní sekce). Každá z těchto tří barev je tvořena třemi různými odstíny skládanými v nepravidelném rozložení.

Všechny jednotky mají minimálně jednu vlastní terasu, lodžii nebo balkon. Venkovní prostory jsou nadstandardně rozměrné a ve většině nabízejí velmi příjemný výhled do parku Vítkov.

Výhled do parku umocňují velká okna – jak francouzská, tak okna s nízkým parapetem. Nerušená otevřenost přístupových cest do parku, výhled do zeleně a na jaře kvetoucí keře zlatého deště, je klíčovým prvkem, který se odráží i v názvu projektu Zlatice.

Členění objektu

Přízemí objektu obsahuje kromě několika bytových jednotek a ateliérů tři oddělené vstupy A, B a C (z ulice Kališnická), obchodní plochy a plochy technického zázemí objektu. Na 2. – 7. nadzemním podlaží se nacházejí byty a ateliéry obsluhované třemi samostatnými schodišti a výtahy, které propojují všechna podlaží včetně podzemních. Ve dvou posledních, nejvýše položených nadzemních podlažích, jsou byty s rozměrnými terasami s nádherným výhledem.

Pro parkování jsou určena obě podzemní podlaží, ve kterých jsou zároveň umístěny sklepní kóje. Vjezd do garáží je v úrovni 1. podzemního podlaží přímo z ulice Hájkova. První a druhé podzemní podlaží jsou vzájemně propojena rampou. Podzemní garáže obsahují dostačující počet parkovacích stání, což je v této části Prahy jistě výhodou. Tato stání jsou doplněna několika stáními pro návštěvníky na pozemku. Na střešní konstrukci rampy jsou navrženy zatravněné terasy, které jsou přičleněny k jednotkám v 1.NP.

Čím je Zlatice jedinečný projekt?

Čerpejte životní energii z atmosféry moderního bydlení. U nás nemusíte volit mezi bydlením blízko centra města a klidem okrajových částí metropole s blízkostí přírody. Náš projekt je postaven na dokonalém souladu těchto kritérií. Budete bydlet nedaleko od Václavského náměstí a přitom budete mít přes ulici zelenou oázu klidu, kterou snadno a v klidu dojdete k blízkým sportovištím a školským zařízením.

Již nebudou výjimkou dny, kdy nebudete muset usednout do auta, a přesto pohodlně pěšky nebo na kole, zajistíte vaše každodenní činnosti (odvedete děti do školky či školy, zajdete si nakoupit, zahrát si tenis nebo zaplavat). A pokud se rozhodnete, můžete celý den strávit na rozlehlé terase svého bytu. Naším společným záměrem je vytvořit pro Vás domov – místo, které budete mít opravdu rádi, kde se budete cítit dobře každý den.

Postup výstavby

Zahájení stavby – duben 2013
Hrubá stavba – podzim 2013
Dokončení – září 2014
Společnosti podílející se na realizaci projektu

Investorem projektu je RSJ Private Equity uzavřený investiční fond, a.s. (www.rsjpe.com), který spravuje a investuje privátní prostředky společníků a partnerů akciové společnosti RSJ a.s. (www.rsj.com).

RSJ a.s. je jedním z největších obchodníků a poskytovatelů likvidity na světových finančních trzích. RSJ a.s. je ryze českou společnosti se sídlem v Praze. Jde o společnost politicky a geograficky nezávislou, která veškeré své výnosy realizuje na zahraničních finančních trzích.
Investiční fond, který je i jediným společníkem investora a developera projektu Zlatice s.r.o. v posledních letech výrazným způsobem investoval do nemovitostí nejen v ČR, ale i v zahraničí. Mezi jeho akvizice patří mimo jiné:

Centrum Pivovar Děčín – obchodní centrum Děčín
Uzuri Zanzibar – luxusní hotelový resort na ostrově Zanzibar
Residence Puerto Aventuras – residenční developerský projekt v Mexiku
Old Town Garden – luxusní residenční developerský projekt v Praze 1
Residence Zlatice – residenční developerský projekt v Praze 3
Kbely Residence – smíšený developerský projekt v Praze 9
Byty Sladkovského – bytový developerský projekt v Plzni

Projekt Zlatice je vyprodánZobrazit další projekty na Žižkově »